Prezident cyklistickej federácie UCI Brian Cookson ODSTÚP!

Autor: Vladimír Koláček | 17.8.2016 o 20:56 | (upravené 18.8.2016 o 8:07) Karma článku: 3,45 | Prečítané:  936x

Tento pán je z Británie, a nezaprie vazalstvo k Veľkej Británii . Rozhodnutia riadenia cyklistických disciplín na OH v Riu 2016 sú hanebné a hraničia s nehoráznosťami z boxu 1988 zo Soulu. 

Neuveriteľné protežovanie britských cyklistov ej do očí bijúce a nemá NIČ spoločné s fér plej. Začalo to v ženskej disciplíne v závode s hromadným štartom, kde UCI pripustilo na štart britskú pretekárku  Elizabeth Armitstead , ktorú predtým nenašli 3x dopingoví komisári a mala byť automaticky dištancovaná za doping. Odvolala sa a UCI jej štart povolilo. Našťastie nezískala žiaden kov, no skončila po  „neoprávnenom“ štarte 20 sekúnd za víťazkou na piatom mieste.

Pokračovalo to hanebným FAULOM Cavendisha v Omniu, kde úmyselne počas jazdy v bodovacích pretekoch( poslednej disciplíne OMNIA) zhodil súpera z Kóreje cez ktorého prepadli ďalší dvaja pretekári vrátane zatiaľ vedúceho taliana Vivianiho. Brit nebol diskvalifikovaný a došiel si po striebornú medailu. Dovolím si povedať, že každý iný pretekár by bol za takýto unfair zákrok okamžite diskvalifikovaný.  Keď Markovi ukázali video, lakonicky poznamenal... nabudúce sa musím lepšie pozrieť kam idem... najsmutnejšie je, že on sa práve POZREL skôr ako vrazil do súpera, aby to urobil tak, aby neohrozil seba..

Blamáž protekcie Britov pokračovala znova na dráhe v disciplíne KEIRIN . To je disciplína kedy idú šprintéri za „dernou“ -motorka, ktorá ich rozbieha 5 kôl., z rýchlosti 30km/hod až po 50 km/hod a následne odstúpi.... až potom môžu vyraziť šprintéri a majú dve kolá na to. Aby ukázali kto bude prvý na páske. Nik nesmie vyraziť skôr, ako motorka odstúpi, inak je diskvalifikovaný.

Tu jej komentár z onlajnov:Brit KennyPoslední kolo a vodič odstoupí..., Eilers a Kenny jdou dopředu!... Závod je přerušen kvůli příliš předčasnému nástupu před motocykl, který ještě nevyjel zcela z dráhy. V ohrožení Awang a Kenny.

Brit Kenny mohol vyrovnať rekord Hoyu v počte získaných medailí a vojsť do histórie. Video sa skúma asi 10 minút a  je rozhodnuté. Nie je možné určiť, ktorý z dvoch porušil ako prvý pravidlo a tak nie je diskvalifikovaný nikto... V opakovanej jazde poruší rovnaké pravidlo nemec  Joachim Eilers a znova nie je diskvalifikovaný, aby sa náhodou nesťažoval. KDE je česť?? Kde je zmysel pre fér plej???

Jazda sa štartuje do tretice a napokon vyhráva ten správny jazdec Brit Kenny. Všetci oslavujú a sú spokojní...  Nech mi niekto povie o cti a spravodlivom rozhodovaní ešte niečo .. NIČ také neexistuje, aspoň nie v cyklistike a v UCI, ktorá ju riadi.

 BOH OCHRAŇUJ KRÁĽOVNU ... a jej vazalov ochráni UCI...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Zjednotené Írsko a škótsky sen. Prežije jednotná Británia?

Referendum o nezávislosti avizuje Škótsko, brexit sa nepáči ani severoírskym republikánom. Strach z hraníc podporil výzvy na zjednotenie Írska.

KOMENTÁRE

Mayová sa sama vohnala do časovej tiesne

S voľbou dátumu mohla Mayová naložiť aj menej symbolicky.

KOMENTÁRE

V ružomberskom spore pomáhajú Fiľovi veľké kalibre

Nad privatizáciou papierní sa vznášajú pochybnosti.


Už ste čítali?