Farage podal demisiu, kto bude viesť Britániu von z Únie? Cameron je v demisnom očakání...

Autor: Vladimír Koláček | 4.7.2016 o 20:30 | Karma článku: 3,32 | Prečítané:  683x

Británia po svojom referende smeruje z EU von. Ale akosi sa nik nemá k tomu aby sa chopil kormidla a vyviedol najstaršiu Kráľovskú loď na mape sveta cez plytčiny von do stabilných vôd. Farage- s titulom Brit roka zrazu otvoril oči

a ušiel s odôvodnením,že chce späť svoj súkromný život. Pritom sa miesta poslanca v EU parlamente nevzdal. Lebo tie prachy sú vcelku vhodné pre život. Británia je stále v šoku z toho čo odhlasovala, 4 milióny Britov podpísalo už petíciu k opakovaniu referenda. Osobne si myslím, že teraz platí jedno české porekadlo, bez slovenského ekvivalentu.. „ POZDĚ BYCHA HONITI“.. (Slovní spojení je doloženo již v 15. století. Vzniklo zpodstatněním tvaru „bych“ slovesa být. Předci rčením vtipně vyjádřili poučení pro situaci, kdy už je zbytečné si naříkat „kdybych...“, „kéž bych...“ apod) ( zdroj wikipwdie)

Celé referendum bolo „výmyslom“ Camerova , ktorý ho sľúbil vo svojej predvolebnej kampani. Dúfal, že mu zabezpečí premiérske kreslo. STALO SA, avšak ho zároveň aj o to kreslo pripravilo. Takže presne ako s gilotínou , vznikla počas revolúcie v Paríži v 1792 roku za vlády Ľudvíka XVI, ktorý sám skončil pod jej ostrím 21. januára 1973 na  Námestí revolúcie.... Vedeli ste, že sa najskôr volala „louison“ a „louisette“ podľa Dr.Lousa, ktorý ju spolu s Dr. Josephom Guillotinom presadil vo Francúzsku do používania v roku 1972. Nie je to vynález týchto dvoch pánov, používala sa už v Nemecku, Taliansku či  Británii pred rokom 1300.

Finančné trhy sú v šoku a plápolajú bez výhľadu stabilizácie, v Británii silnejú protesty proti vlastnej demokratickej voľbe, ľudia sú denne v uliciach, začínajú aj násilné prejavy. Zodpovední sa vzdávajú svojich funkcií. Zrazu nie je jasné, čo to tí Briti chcú, imigračnú politiku si na výnimku z „ LIBANONSKEJ zmluvy“ aj teraz riadili sami, dokonca mali povolené aj kontroly na svojej vnútornej hranici. A pritom hrozba prílevu migrantov podľa diktátu z EU bola jedným z hlavných presviedčacích, hoci lživých, tromfom organizátorov BREXITU.

Cameron povedal , odstúpim na jeseň, pritom nemá zatiaľ jasného nástupcu vo svojej strane, ktorý by prevzal zodpovednosť za Kráľovstvo pri následných rokovaniach. Článok 50 Lisabonskej zmluvy musí aktivovať svojou žiadosťou vystupujúci štát, od toho dňa začne plynúť dvojročná lehota. Nie je zrejmé, kedy a kto aktivuje tento mechanizmus, lebo zrazu sa ukazuje že Briti  a Británia v ohrození vlastného rozpadu odídením Severného Írska a Škotska kde zvíťazilo v referende krídlo za zotrvanie v Únii, môže byť ešte všetko napokon inak.  A tu prídu fundovaní právnici ... Londýnska právnická firma Mishcon de Reya začala právne konať - tvrdí, že britská vláda musí mať súhlas parlamentu, kým oficiálne spustí proces rozchodu s Európskou úniou..... „Výsledok samotného referenda nie je právne záväzný a je nezákonné, aby sa súčasný alebo budúci premiér odvolával na článok 50 bez súhlasu parlamentu,“ citovala BBC vyhlásenie Kasru Nourooziho z firmy Mishcon de Reya.( zdroj Pravda)  Pritom pri nepísanej Britskej Ústave je veľmi zložité ju v takomto prípade interpretovať jednoznačne a správne.

Najhoršia situácia nie je vystúpenie, či zotrvanie, ale tá dlhokánska doba nerozhodnosti ako to všetko dopadne. Lebo v dobe NEURČITOSTI a NEJEDNOZNAČNOSTI  sa kalí voda aj vzťahy medzi všetkými zainteresovanými štátmi, nie je to dobré pre stabilitu ekonomík ani pre stabilitu politických vzťahov. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Pozrite si, na čom chce šetriť štátna poisťovňa, aby sa dostala zo straty

Denník SME prináša zoznam úsporných opatrení, ako ho navrhla štátna poisťovňa a schválil Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

DOMOV

Prieskum Polis: Voľby by vyhral Smer, SNS preferencie klesli

Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.


Už ste čítali?