Viac ma už Mesco buzerovať nebude!

Autor: Vladimír Koláček | 13.11.2015 o 14:17 | Karma článku: 7,02 | Prečítané:  1473x

NENECHAJME SA BUZEROVAŤ REŤAZCAMI K BEZCIELNEJ TURISTIKE! Oni potrebujú NAŠE PENIAZE, my si môžeme kúpiť tovar kde chceme!

 

To bolo slávy pred skoro 25 rokmi (1996) prišiel jeden anglický reťazec na Slovensko. O pár rokov postavil aj hypermarket v Trenčíne. Bol som tam, nakupoval a bol som nadšený zo systému predaja. Kopa otvorených pokladní, dievčatá a chlapci na kolieskových korčuliach ako rýchly kuriér .. niečo si si zabudol, alebo nečitateľný kód, vzali od teba tovar a za pár sekúnd ti priniesli nový s kódom, ktorý prejde cez kasu. Roky plynuli a služby pre zákazníka UPADALI. Najskôr zmizli tí korčuliari, potom otvárali neustále menej pokladní a predlžovali sa rady. Zrazu sa objavili automatické pokladne- samoobslužné terminály, kde si si musel blokovať tovar sám. Koľko som sa narozmýšľal či to čo mám v ruke je chlieb alebo bageta.. aký druh, či kováčšky, mlynársky či iný.. či to čo práve držím v ruke je v škatuľke zelenina či ovocie. Nie všetko je jasné.. no učil som sa a snažil sa obslúžiť sám, lebo v TROCH kasách boli nekonečné rady. Tovar nezlacnel ani o cent hoci bola z kolobehu tovar zákazník vynechaná predavačka z pokladne. http://simon22.blog.pravda.sk/2012/05/14/novy-trik-obchodnych-retazcov-na-zvysenie-svojho-zisku/

Obchod u nás je po šírke asi 140 metrov, vchody od seba sú 100 metrov. Do obchodu sa dostaneš, no do nákupnej zóny bol len jediný vchod. Dalo sa to však obísť tým, že ak fungovalo veľa pokladní, tak aj na druhej strane sa dalo vojsť v protismere pokladňou, ktorá nemala zrovinka zákazníka. Po zavedení samoobslužných terminálov sa dalo v polovičke obchodu vojsť práve pomedzi ne. Nemusel som teda absolvovať 100 metrovú štretku k vstupu do nákupnej zóny, a 100 metrov späť bez toho aby som odtiaľ niečo potreboval. DNES SOM NARAZIL.

Je predvianočný čas a nejaký IDIOT 25 ročný manažér usúdil, že mu klesá predajnosť, tak donúti vchádzať  VŠETKÝCH kupujúcich len JEDINÝM VODOM do nákupnej zóny.  Ak teda zaparkujem pri opačnom vchode obchoďáku širokého 140 metrov, vojdem dnu, tak sa do nákupnej zóny dostanem po 100( a 100 säť) metrovej zbytočnej štreke . ONI totiž tie automatické samoobslužné terminály naskladali do „labyrintu“.

Vošiel som dnu, vidím labyrint. Idem len po mlieko a zeleninu,ktorá je priamo v zóne za „labyrintom“. Chcem vojsť, tu mi skočia do cesty dvaja – on a ona , on s nápisom SBS. „STOP tadiaľto sa dnu nesmie!!!“ Hovorí ona s pohľadom zabijaka. „Ja idem len toť po mlieko,“ .. „NESMIETE.. musíte hlavným vchodom!! To mám ísť ten kusisko a potom späť pomedzi regály v ktorých aj tak nič nehľadám??? Prečo ma k tomu nútite??“  „TADIAĽTO NESMIETE!“ A ten SBS to zdupľuje vykročením proti mne.  „ To ma vážne chcete nútiť behať pomedzi regály z ktorých nič nechcem a robiť 100 metrov tam a 100 späť?  Len preto, že si to vymyslel nejaký idiotský manažér ?? Prečo si myslíte, že týmito „anglickými stupiditami“ ma donútite kúpiť niečo , čo nechcem??“  Obaja na dôkaz,toho že to myslia vážne urobili ďalší krok smerom ku mne.  Je***é maniére... rozhorčil som sa a dodal tak aby to počulo aspoň 100 ľudí okolo mňa. „Koniec koncov ja tu nakupovať nemusím, nechcete moje peniaze ale turistiku!“ Odsunul som veľký nákupný košík smerom k tým dvom ochrancom  zakázaného vchodu, zvrtol sa na podpätku a vydal sa späť do Trenčína do iného marketu, kde ma buzerovať nebudú. Vchod do nákupnej zóny na oboch koncoch by uľahčil kupujúcim bezcieľne túlanie sa tam, kde nič nechcú. ONI NIE... tak aj ja NIE!

Do dnešného dňa som pravidelne nakupovával v Mescu lebo som to mal cestou domov a napriek upadajúcim službám som im bol verný aj  500-700 evrami mesačne. SKONČIL SOM. Svoje peniaze môžem minúť kde chcem, Buzerovať sa nenechám.

 

P.S.: Viem, že to nie je chyba tých dvoch, že im to tak nariadili manažéri v nádeji, že keď všetci prejdú medzi všetkými regálmi, tak minú viac ako pôvodne plánovali. Okamžite ma potľapkali dvaja známi, že tiež ich to práve rozčúlilo, no oni si napriek tomu nakúpili..... 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Pozrite si, na čom chce šetriť štátna poisťovňa, aby sa dostala zo straty

Denník SME prináša zoznam úsporných opatrení, ako ho navrhla štátna poisťovňa a schválil Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

DOMOV

Prieskum Polis: Voľby by vyhral Smer, SNS preferencie klesli

Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.


Už ste čítali?